Back to listings
1bd 48m² - Villa Morra
Villa Morra, Asunción
Deal Rank #12702
Investment Rank #12056
Pre-Construction
Deal Score
19
Investment Score
31
Key Metrics
Price
$97,000
Built Area
48 m²
Price/m²
$2021/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$700/mo
Gross Yield
8.7%
Neighborhood Trend
+4.9%
Details
Condition
Pre-construction
Seller
Developer
Days on Market
1378d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 31, 2026
Last Seen
Mar 31, 2026
Quality Penalty
-45%
View on InfoCasas