Back to listings
2bd 143m² - Mburucuyá
Mburucuyá, Asunción
Deal Rank #12996
Investment Rank #12566
Pre-Construction
Deal Score
12
Investment Score
22
Key Metrics
Price
$345,000
Built Area
143 m²
Price/m²
$2413/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
3
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$1200/mo
Gross Yield
4.2%
Neighborhood Trend
+3.2%
Details
Condition
Pre-construction
Seller
Developer
Days on Market
1363d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 27, 2026
Last Seen
Mar 27, 2026
Quality Penalty
-45%
View on InfoCasas