More
30 de Agosto y San Isidro - Fraccion Parque del Sol - Puerta del Sol, Capiata, Central, Paraguay | inver.tips
Back to listings
3bd 279m² - Capiatá
Capiatá, Central
Deal Rank #7852
Investment Rank #3576
Deal Score
45
Investment Score
72
Key Metrics
Price
$95,017
Built Area
279 m²
Terrain
360 m²
Price/m²
$341/m²
Bedrooms
3
Est. Monthly Rent
$573/mo
Gross Yield
7.2%
Neighborhood Trend
+5.2%
Days on Market
587d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 19, 2026
View on RE/MAX