More
Mario Halley Mora - Mario Halley Mora - Loma Pytá, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 27m² - Loma Pytá
Loma Pytá, Asunción
Deal Rank #12596
Investment Rank #6016
Pre-Construction
Deal Score
19
Investment Score
60
Key Metrics
Price
$45,400
Built Area
27 m²
Terrain
27 m²
Price/m²
$1681/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$1000/mo
Gross Yield
26.4%
Neighborhood Trend
+2.2%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
1244d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 19, 2026
View on RE/MAX