More
Casco Urbano, Capiata, Central, Paraguay | inver.tips
Back to listings
4bd 244m² - Capiatá
Capiatá, Central
Deal Rank #1010
Investment Rank #7265
Deal Score
71
Investment Score
60
Key Metrics
Price
$68,420
Built Area
244 m²
Terrain
354 m²
Price/m²
$280/m²
Bedrooms
4
Bathrooms
4
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$277/mo
Gross Yield
4.9%
Neighborhood Trend
+2.2%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
97d
Flood Risk
-
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 13, 2026
View on RE/MAX