More
Guido Spano - Guido Spano c/ Senador Long - Villa Morra, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 30m² - Villa Morra
Villa Morra, Asunción
Deal Rank #10310
Investment Rank #4761
Pre-Construction
Deal Score
36
Investment Score
65
Key Metrics
Price
$63,000
Built Area
30 m²
Terrain
30 m²
Price/m²
$2100/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$700/mo
Gross Yield
13.3%
Neighborhood Trend
+4.9%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
251d
Flood Risk
LOW
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 12, 2026
View on RE/MAX