More
San Juan XXIII - San Juan XXIII - Las Lomas (Carmelitas), Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 35.17m² - Las Lomas
Las Lomas, Asunción
Deal Rank #11582
Investment Rank #7697
Pre-Construction
Deal Score
28
Investment Score
54
Key Metrics
Price
$91,500
Built Area
35.17 m²
Terrain
35.17 m²
Price/m²
$2602/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$750/mo
Gross Yield
9.8%
Neighborhood Trend
+1.7%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
333d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 19, 2026
View on RE/MAX