More
Fuerte Borbón - Fuerte Borbón - Mburucuyá, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
4bd 264.5m² - Mburucuyá
Mburucuyá, Asunción
Deal Rank #5875
Investment Rank #4471
Deal Score
52
Investment Score
66
Key Metrics
Price
$479,000
Built Area
264.5 m²
Terrain
1000 m²
Price/m²
$1811/m²
Bedrooms
4
Bathrooms
3
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$3150/mo
Gross Yield
7.9%
Neighborhood Trend
+2.7%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
947d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 17, 2026
View on RE/MAX