More
Avenida Molas Lopez Avenida Molas Lopez Casi Papa Juan XXIII - Avenida Molas Lopez Casi Papa Juan XXIII - Las Lomas (Carmelitas), Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 56.5m² - Las Lomas
Las Lomas, Asunción
Deal Rank #5645
Investment Rank #2666
Pre-Construction
Deal Score
52
Investment Score
72
Key Metrics
Price
$95,516
Built Area
56.5 m²
Terrain
44 m²
Price/m²
$1691/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$831/mo
Gross Yield
10.4%
Neighborhood Trend
+1.8%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
1350d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 13, 2026
View on RE/MAX