More
Recoleta, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
2bd 80m² - Recoleta
Recoleta, Asunción
Deal Rank #10457
Investment Rank #5976
Pre-Construction
Deal Score
35
Investment Score
60
Key Metrics
Price
$145,440
Built Area
80 m²
Terrain
80 m²
Price/m²
$1818/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
3
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$1126/mo
Gross Yield
9.3%
Neighborhood Trend
+7.8%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
294d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Mar 19, 2026
View on RE/MAX