Back to listings
1bd 32m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #4148
Investment Rank #3262
Pre-Construction
Deal Score
58
Investment Score
70
Key Metrics
Price
$45,800
Built Area
32 m²
Terrain
32 m²
Price/m²
$1431/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$700/mo
Gross Yield
18.3%
Neighborhood Trend
+0.9%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
543d
Flood Risk
HIGH
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Mar 12, 2026
View on RE/MAX