More
Concejal Vargas - Barrio Herrera - Herrera, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
3bd 140m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #9799
Investment Rank #7479
Deal Score
38
Investment Score
55
Key Metrics
Price
$229,800
Built Area
140 m²
Terrain
140 m²
Price/m²
$1641/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$1600/mo
Gross Yield
8.4%
Neighborhood Trend
+1.2%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
628d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 19, 2026
View on RE/MAX