More
- Doctor Antolín Irala - Herrera, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 72.5m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #6748
Investment Rank #7813
Pre-Construction
Deal Score
49
Investment Score
53
Key Metrics
Price
$115,800
Built Area
72.5 m²
Terrain
60 m²
Price/m²
$1597/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$688/mo
Gross Yield
7.1%
Neighborhood Trend
+1.2%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
296d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Feb 27, 2026
View on RE/MAX