More
Avda. General Santos - y Avda. España - Las Mercedes, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
2bd 80m² - Las Mercedes
Las Mercedes, Asunción
Deal Rank #11487
Investment Rank #8627
Pre-Construction
Deal Score
29
Investment Score
50
Key Metrics
Price
$125,000
Built Area
80 m²
Terrain
80 m²
Price/m²
$1563/m²
Est. Monthly Rent
$983/mo
Gross Yield
9.4%
Neighborhood Trend
-3.6%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
922d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Apr 24, 2026
View on RE/MAX