More
Las Lomas (Carmelitas), Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 40m² - Las Lomas
Las Lomas, Asunción
Deal Rank #10889
Investment Rank #8722
Pre-Construction
Deal Score
33
Investment Score
50
Key Metrics
Price
$110,050
Built Area
40 m²
Terrain
49 m²
Price/m²
$2751/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$824/mo
Gross Yield
9.0%
Neighborhood Trend
+1.6%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
143d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 21, 2026
View on RE/MAX