More
Julio correa - esq Hipolito carron - Las Lomas (Carmelitas), Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 47m² - Las Lomas
Las Lomas, Asunción
Deal Rank #8043
Investment Rank #7292
Pre-Construction
Deal Score
44
Investment Score
55
Key Metrics
Price
$105,435
Built Area
47 m²
Terrain
47 m²
Price/m²
$2243/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$784/mo
Gross Yield
8.9%
Neighborhood Trend
+1.7%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
95d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 18, 2026
Last Seen
May 17, 2026
View on RE/MAX