More
Las Mercedes, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
3bd 142.29m² - Las Mercedes
Las Mercedes, Asunción
Deal Rank #9956
Investment Rank #9398
Pre-Construction
Deal Score
37
Investment Score
47
Key Metrics
Price
$213,435
Built Area
142.29 m²
Terrain
142.29 m²
Price/m²
$1500/m²
Bedrooms
3
Est. Monthly Rent
$1389/mo
Gross Yield
7.8%
Neighborhood Trend
-3.6%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
425d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 17, 2026
View on RE/MAX