More
- CAÑADA DEL CARMEN - Estanzuela, Fernando De La Mora, Central, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 48.8m² - Fernando de la Mora
Fernando de la Mora, Central
Deal Rank #11997
Investment Rank #10447
Deal Score
26
Investment Score
42
Key Metrics
Price
$69,500
Built Area
48.8 m²
Terrain
5000 m²
Price/m²
$1424/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$490/mo
Gross Yield
8.5%
Neighborhood Trend
-1.9%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
800d
Flood Risk
LOW
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 21, 2026
View on RE/MAX