More
Cañada Carmen - Cañada Carmen & Mbocayaty - Fernando De La Mora, Central, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 49m² - Fernando de la Mora
Fernando de la Mora, Central
Deal Rank #7847
Investment Rank #7908
Pre-Construction
Deal Score
45
Investment Score
53
Key Metrics
Price
$60,730
Built Area
49 m²
Terrain
5000 m²
Price/m²
$1239/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$490/mo
Gross Yield
9.7%
Neighborhood Trend
-1.1%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
432d
Flood Risk
LOW
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Mar 30, 2026
View on RE/MAX