More
Barrio Jara, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 32m² - Barrio Jara
Barrio Jara, Asunción
Deal Rank #4174
Investment Rank #227
Pre-Construction
Deal Score
58
Investment Score
88
Key Metrics
Price
$38,900
Built Area
32 m²
Terrain
32 m²
Price/m²
$1216/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$900/mo
Gross Yield
27.8%
Neighborhood Trend
+8.5%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
324d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 21, 2026
View on RE/MAX