More
Fulgencio Cabrera - Virgen del Rosario - Kennedy, Capiata, Central, Paraguay | inver.tips
Back to listings
2bd 120m² - Capiatá
Capiatá, Central
Deal Rank #3512
Investment Rank #8265
Deal Score
60
Investment Score
56
Key Metrics
Price
$57,016
Built Area
120 m²
Terrain
360 m²
Price/m²
$475/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
1
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$277/mo
Gross Yield
5.8%
Neighborhood Trend
+2.2%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
134d
Flood Risk
-
First Listed
Feb 18, 2026
Last Seen
May 13, 2026
View on RE/MAX