More
- Marco de Brix - Las Mercedes, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 36.9m² - Las Mercedes
Las Mercedes, Asunción
Deal Rank #8588
Investment Rank #5256
Pre-Construction
Deal Score
42
Investment Score
63
Key Metrics
Price
$61,374
Built Area
36.9 m²
Terrain
37 m²
Price/m²
$1663/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$653/mo
Gross Yield
12.8%
Neighborhood Trend
-3.8%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
546d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 21, 2026
View on RE/MAX