More
Del Maestro y Concejal Vargas, Herrera, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
2bd 138m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #1461
Investment Rank #4847
Deal Score
70
Investment Score
64
Key Metrics
Price
$158,000
Built Area
138 m²
Terrain
138 m²
Price/m²
$1145/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
3
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$966/mo
Gross Yield
7.3%
Neighborhood Trend
+1.2%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
155d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 19, 2026
View on RE/MAX