More
Trinidad, Asunción, Paraguay | inver.tips
Back to listings
2bd 93.02m² - Trinidad
Trinidad, Asunción
Deal Rank #7595
Investment Rank #6707
Pre-Construction
Deal Score
46
Investment Score
58
Key Metrics
Price
$157,600
Built Area
93.02 m²
Terrain
93.02 m²
Price/m²
$1694/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
3
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$1229/mo
Gross Yield
9.4%
Neighborhood Trend
+13.2%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
130d
Flood Risk
LOW
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 11, 2026
View on RE/MAX