More
valle kare, Itauguá, Central, Paraguay | inver.tips
Back to listings
1bd 31m² - Itauguá
Itauguá, Central
Deal Rank #12908
Investment Rank #11550
Pre-Construction
Deal Score
21
Investment Score
37
Key Metrics
Price
$35,072
Built Area
31 m²
Terrain
150 m²
Price/m²
$1131/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$491/mo
Gross Yield
16.8%
Neighborhood Trend
-12.1%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
316d
Flood Risk
-
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 19, 2026
View on RE/MAX