More
ITAGUA CALLE POI, Itauguá, Central, Paraguay | inver.tips
Back to listings
2bd 40m² - Itauguá
Itauguá, Central
Deal Rank #12400
Investment Rank #10930
Pre-Construction
Deal Score
22
Investment Score
40
Key Metrics
Price
$29,811
Built Area
40 m²
Terrain
275 m²
Price/m²
$745/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
1
Parking
-
Investment
Est. Monthly Rent
$407/mo
Gross Yield
16.4%
Neighborhood Trend
-12.1%
Details
Condition
Under construction
Seller
Agency
Days on Market
789d
Flood Risk
-
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 13, 2026
View on RE/MAX