Back to listings
2bd 83m² - Villa Morra
Villa Morra, Asunción
Deal Rank #7505
Investment Rank #3038
Pre-Construction
Deal Score
46
Investment Score
71
Key Metrics
Price
$141,500
Built Area
83 m²
Price/m²
$1705/m²
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$1212/mo
Gross Yield
10.3%
Neighborhood Trend
+4.9%
Details
Condition
Under construction
Seller
Developer
Days on Market
1218d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Mar 12, 2026
View on InfoCasas