More
Casa en Venta - Asunción San Cristóbal | inver.tips
Back to listings
3bd 504m² - Asunción
Asunción, Asunción
Deal Rank #13417
Investment Rank #12850
Deal Score
18
Investment Score
28
Key Metrics
Price
$580,000
Built Area
504 m²
Terrain
505 m²
Price/m²
$1151/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$1387/mo
Gross Yield
2.9%
Neighborhood Trend
+2.9%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
787d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
Quality Penalty
-50%
View on InfoCasas