More
DEPARTAMENTO EN BARRIO HERRERA | inver.tips
Back to listings
1bd 42m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #10521
Investment Rank #9819
Deal Score
35
Investment Score
45
Key Metrics
Price
$95,000
Built Area
42 m²
Price/m²
$2262/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$688/mo
Gross Yield
8.7%
Neighborhood Trend
+1.2%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
761d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas