More
Vendo departamento 1 dormitorio a ESTRENAR | inver.tips
Back to listings
1bd 50m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #623
Investment Rank #2252
Deal Score
76
Investment Score
74
Key Metrics
Price
$73,000
Built Area
50 m²
Price/m²
$1460/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$688/mo
Gross Yield
11.3%
Neighborhood Trend
+1.2%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
671d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Feb 10, 2026
View on InfoCasas