More
Casa en Venta en el Barrio Mcal López | inver.tips
Back to listings
4bd 622m² - Asunción
Asunción, Asunción
Deal Rank #11297
Investment Rank #11443
Deal Score
31
Investment Score
38
Key Metrics
Price
$330,000
Built Area
622 m²
Terrain
622 m²
Price/m²
$531/m²
Bedrooms
4
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2625/mo
Gross Yield
9.5%
Neighborhood Trend
+2.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
582d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
Quality Penalty
-50%
View on InfoCasas