More
CASA VENTA EN POZO -NATIVUS - BARRIO CERRADO | inver.tips
Back to listings
2bd 126m² - Luque
Luque, Central
Deal Rank #12626
Investment Rank #8722
Pre-Construction
Deal Score
25
Investment Score
56
Key Metrics
Price
$137,980
Built Area
126 m²
Terrain
188 m²
Price/m²
$1095/m²
Est. Monthly Rent
$503/mo
Gross Yield
4.4%
Neighborhood Trend
+6.0%
Details
Condition
Pre-construction
Seller
Agency
Days on Market
575d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
May 14, 2026
Last Seen
May 14, 2026
View on InfoCasas