More
CASA A REFRACCIONAR O A DEMOLER EN ASUNCION | inver.tips
Back to listings
2bd 280m² - Asunción
Asunción, Asunción
Deal Rank #13225
Investment Rank #13013
Deal Score
15
Investment Score
19
Key Metrics
Price
$57,692
Built Area
280 m²
Terrain
290 m²
Price/m²
$206/m²
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$749/mo
Gross Yield
15.6%
Neighborhood Trend
+4.1%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
491d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
Quality Penalty
-78%
View on InfoCasas