More
Casa en Venta en BARRIO JARA - ASUNCIÓN | inver.tips
Back to listings
3bd 256m² - Barrio Jara
Barrio Jara, Asunción
Deal Rank #1399
Investment Rank #212
Deal Score
69
Investment Score
90
Key Metrics
Price
$97,743
Built Area
256 m²
Terrain
506 m²
Price/m²
$382/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$1550/mo
Gross Yield
19.0%
Neighborhood Trend
+22.5%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
457d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 14, 2026
View on InfoCasas