More
VENDO CASA EN EL CENTRO DE ITAUGUÁ!!! | inver.tips
Back to listings
2bd 110m² - Itauguá
Itauguá, Central
Deal Rank #7702
Investment Rank #10102
Deal Score
46
Investment Score
48
Key Metrics
Price
$50,773
Built Area
110 m²
Terrain
427 m²
Price/m²
$462/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
1
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$491/mo
Gross Yield
11.6%
Neighborhood Trend
-12.1%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
427d
Flood Risk
-
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Apr 28, 2026
View on InfoCasas