More
Residencia-Venta-TENIENTE HECTOR VERA, Ycuá Satí, Asunción | inver.tips
Back to listings
4bd 440m² - Ycuá Satí
Ycuá Satí, Asunción
Deal Rank #8710
Investment Rank #7844
Deal Score
43
Investment Score
59
Key Metrics
Price
$520,000
Built Area
440 m²
Terrain
698 m²
Price/m²
$1182/m²
Bedrooms
4
Bathrooms
3
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$2500/mo
Gross Yield
5.8%
Neighborhood Trend
+5.8%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
429d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
May 20, 2026
View on InfoCasas