More
Casas a estrenar en Isla Bogado - Luque | inver.tips
Back to listings
3bd 78m² - Luque
Luque, Central
Deal Rank #4311
Investment Rank #6519
Deal Score
57
Investment Score
62
Key Metrics
Price
$54,413
Built Area
78 m²
Terrain
140 m²
Price/m²
$698/m²
Bedrooms
3
Est. Monthly Rent
$1075/mo
Gross Yield
23.7%
Neighborhood Trend
+5.7%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
411d
Flood Risk
HIGH
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Feb 10, 2026
View on InfoCasas