More
EN VENTA HERMOSA CASA EN BARRIO JARA | inver.tips
Back to listings
5bd 373m² - Barrio Jara
Barrio Jara, Asunción
Deal Rank #8983
Investment Rank #6152
Deal Score
42
Investment Score
64
Key Metrics
Price
$375,000
Built Area
373 m²
Terrain
500 m²
Price/m²
$1005/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2000/mo
Gross Yield
6.4%
Neighborhood Trend
+19.4%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
418d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
May 15, 2026
Last Seen
May 15, 2026
View on InfoCasas