More
DEPARTAMENTO DE 1 DORMITORIO EN RECOLETA | inver.tips
Back to listings
1bd 53m² - Recoleta
Recoleta, Asunción
Deal Rank #10928
Investment Rank #11093
Pre-Construction
Deal Score
33
Investment Score
39
Key Metrics
Price
$84,240
Built Area
53 m²
Price/m²
$1589/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$700/mo
Gross Yield
10.0%
Neighborhood Trend
+7.8%
Details
Condition
Pre-construction
Seller
Agency
Days on Market
403d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 19, 2026
Last Seen
Feb 19, 2026
Quality Penalty
-45%
View on InfoCasas