More
Casa-Venta- Vista Alegre, Asunción | inver.tips
Back to listings
4bd 160m² - Vista Alegre
Vista Alegre, Asunción
Deal Rank #8710
Investment Rank #8395
Deal Score
43
Investment Score
57
Key Metrics
Price
$116,812
Built Area
160 m²
Terrain
360 m²
Price/m²
$730/m²
Bedrooms
4
Bathrooms
2
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$3600/mo
Gross Yield
37.0%
Neighborhood Trend
-3.3%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
367d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
May 9, 2026
Last Seen
May 9, 2026
View on InfoCasas