More
Venta Casa, 3 Dorm, 3 Baños, Fernando De La Mora Norte | inver.tips
Back to listings
3bd 280m² - Fernando de la Mora
Fernando de la Mora, Central
Deal Rank #3057
Investment Rank #1333
Deal Score
62
Investment Score
82
Key Metrics
Price
$135,000
Built Area
280 m²
Terrain
360 m²
Price/m²
$482/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$1059/mo
Gross Yield
9.4%
Neighborhood Trend
+5.8%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
350d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas