More
VENDO CASA EN ASUNCION-Sta.Librada | inver.tips
Back to listings
2bd 120m² - Asunción
Asunción, Asunción
Deal Rank #6319
Investment Rank #3275
Deal Score
50
Investment Score
73
Key Metrics
Price
$95,000
Built Area
120 m²
Terrain
450 m²
Price/m²
$792/m²
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$1065/mo
Gross Yield
13.5%
Neighborhood Trend
+2.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
355d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas