More
Casa - Venta - Paraguay Central Itauguá | inver.tips
Back to listings
1bd 78m² - Itauguá
Itauguá, Central
Deal Rank #6833
Investment Rank #10599
Deal Score
48
Investment Score
43
Key Metrics
Price
$55,769
Built Area
78 m²
Terrain
720 m²
Price/m²
$715/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$407/mo
Gross Yield
8.8%
Neighborhood Trend
-12.1%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
341d
Flood Risk
-
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas