More
Rensidencia de Lujo en Venta en Barrio Jara | inver.tips
Back to listings
5bd 821m² - Barrio Jara
Barrio Jara, Asunción
Deal Rank #11495
Investment Rank #12043
Deal Score
30
Investment Score
33
Key Metrics
Price
$690,000
Built Area
821 m²
Terrain
890 m²
Price/m²
$840/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2000/mo
Gross Yield
3.5%
Neighborhood Trend
+20.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
342d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
May 4, 2026
Last Seen
May 4, 2026
Quality Penalty
-50%
View on InfoCasas