More
VENDO CASA EN BARRIO VISTA ALEGRE!! | inver.tips
Back to listings
3bd 460m² - Vista Alegre
Vista Alegre, Asunción
Deal Rank #13710
Investment Rank #13794
Deal Score
15
Investment Score
17
Key Metrics
Price
$170,000
Built Area
460 m²
Terrain
510 m²
Price/m²
$370/m²
Bedrooms
3
Est. Monthly Rent
$3600/mo
Gross Yield
25.4%
Neighborhood Trend
-3.3%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
329d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
Quality Penalty
-78%
View on InfoCasas