More
Vendo Casa en esquina - Asunción, Barrio Herrera. | inver.tips
Back to listings
4bd 500m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #3542
Investment Rank #3097
Deal Score
60
Investment Score
74
Key Metrics
Price
$470,000
Built Area
500 m²
Terrain
490 m²
Price/m²
$940/m²
Bedrooms
4
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2982/mo
Gross Yield
7.6%
Neighborhood Trend
+16.5%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
317d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas