More
Vendo hermosa casa con piscina en Capiatá | inver.tips
Back to listings
3bd 90m² - Capiatá
Capiatá, Central
Deal Rank #11048
Investment Rank #8043
Deal Score
32
Investment Score
58
Key Metrics
Price
$74,028
Built Area
90 m²
Terrain
488 m²
Price/m²
$823/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
2
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$573/mo
Gross Yield
9.3%
Neighborhood Trend
+5.2%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
300d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 6, 2026
Last Seen
Mar 6, 2026
View on InfoCasas