More
Casa en Venta – Ñemby, Barrio San Carlos | inver.tips
Back to listings
2bd 73m² - Ñemby
Ñemby, Central
Deal Rank #8614
Investment Rank #7997
Deal Score
43
Investment Score
58
Key Metrics
Price
$56,410
Built Area
73 m²
Terrain
50 m²
Price/m²
$773/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
1
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$490/mo
Gross Yield
10.4%
Neighborhood Trend
+3.8%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
290d
Flood Risk
LOW
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas