More
Casa - Venta - Paraguay Asunción Tacumbú | inver.tips
Back to listings
5bd 300m² - Asunción
Asunción, Asunción
Deal Rank #1497
Investment Rank #1285
Deal Score
68
Investment Score
82
Key Metrics
Price
$144,951
Built Area
300 m²
Terrain
330 m²
Price/m²
$483/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2118/mo
Gross Yield
17.5%
Neighborhood Trend
+4.1%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
281d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Mar 24, 2026
View on InfoCasas