More
VENDO CASA A ESTRENAR ALDANA CAÑADA | inver.tips
Back to listings
2bd 68m² - Itauguá
Itauguá, Central
Deal Rank #7380
Investment Rank #10640
Deal Score
47
Investment Score
45
Key Metrics
Price
$40,291
Built Area
68 m²
Terrain
375 m²
Price/m²
$593/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
1
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$431/mo
Gross Yield
12.8%
Neighborhood Trend
-12.1%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
267d
Flood Risk
-
First Listed
Mar 12, 2026
Last Seen
Mar 12, 2026
View on InfoCasas